×

Samir Travel

Konya - Şeb-i Arus Turu 1

Yurtiçi Konaklamalı Turlar
 • Gezi Tarihleri

  06 Aralık 2019 - 08 Aralık 2019

1.Gün – 6 Aralık 2019 – Cuma 
Hareket Saatleri : SARAY : 18:00 ÇERKEZKÖY : 18:30 ÇORLU : 19:30
Sizleri otobüsümüzle firmamızın belirlediği yerlerden alarak yola çıkıyoruz.     
2.Gün – 7 Aralık 2019 – Cumartesi
Sabah saatlerinde Anadolu Selçuklu Devletinin Başkenti Konya’ya varıyoruz. Sabah kahvaltısını almak üzere Lokantamıza geçiyoruz ( Ekstra Açık Büfe 25,00 TL ) kahvaltımızı yaptıktan sonra Selçuklu döneminde sarayın gül bahçesi, Hz Mevlana Müzesi ile gezimize dervişhane kapısından girerek başlıyoruz Kuzey batı yönünde müzemizin içinde yer alan derviş hücreleri, güney yönünde yer alan matbah ve Hürrem Paşa Türbesi, Üçler Mezarlığı’na açılan susmuşlar kapısından sonra avlunun doğusunda ise Sinan Paşa, Fatma Hatun ve Hasan Paşa türbeleri yanında semahane ve mescit bölümleri ile Mevlana ve aile fertlerinin mezarlarının da içerisinde bulunduğu ana bina gezimizi yaparak, avluya Yavuz Sultan Selim’in 1512 yılında yaptırdığı üzeri kapalı şadırvan ile “ Seb-i Arüs “ havuzu ve avlunun kuzey yönünde yer alan selse bil adı verilen çeşme ile gezimizi tamamladıktan sonra Çinileri ile Meşhur Karatay Müzesini, Koyunlu Müzesi ve Hz Mevlana’nın“ duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun, etme “ diye seslendiği ve ruhunun aynası olarak adlandırdığı Şems-i Tebriz i Türbesini ziyaret ediyoruz. Şems-i Tebriz i  Türbesi ziyaretimizin ardından Konya mutfağının yöresel tatlarını bulabileceğimiz yemek molamızın ( Ekstra ) ve Serbest zamanımızın ardından  Meram mahallesinde bulunan Tavus Baba ve Mevlana nın aşçısı Ateşbaz Veli Türbesini ziyaretimizin  ardından Akşam yemeği ve konaklama için hotelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve istirahatımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile Şebi-Arus törenlerinin yapıldığı kültür merkezine geçiyoruz. ( Ekstra 40,00 TL )
3.Gün – 8 Aralık 2019 – Pazar
Hotelimizde alacağımız kahvaltının ardından Eski bir rum köyü olan ve taştan yapılmış evlerin kayalara oyulmuş yapıları görebileceğimiz silleye geçiyoruz. Burada bulunan Hacı Ağa Hamamı ve Müzesi, Osmanlı köprüleri, Binlerce yıl öncesine ait kaya mezarları ve 1500 yıl önce yapılmış aya elena kilisesi ziyaretimizin ardından, Doğanın güzelliklerini ayağımıza getirecek tropikal bahçelerden kelebekler vadisi ile devam ediyoruz. Kelebekler vadisi ziyaretimizin ardından rehberimizin belirlediği saatte toplanarak Çorlu’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuzun ardından, Siz değerli misafirlerimiz aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki turumuzda yeniden görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
- Ulaşım 
- Araç İçi İkramlar 
- Çevre Gezileri
- 1 Gece Otelde Yarım Pansiyon Konaklama (akşam yemeği+sabah kahvaltısı) 
- Rehberlik
- Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
- Hotel Harici Alınan Kahvaltı
- Tüm Öğlen Yemekleri
- Şem-i Arus Töreni Giriş Ücreti
- Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

FİYATLAR:
2 ve 3 Kişilik Odalarda Kişi Başı: 450,00 TL


Türk Lirası Hesabı

Hesap Adı :
SAMİR SEYAHAT ACENTASI TURİZMCİLİK ve İNŞAAT LTD. ŞTİ.
Şube Adı :
ÇORLU MEYDAN ŞUBESİ ( 1298 )
Hesap No :
53045121
IBAN :
TR49 0006 7010 0000 0053 0451 21

Euro Lirası Hesabı

Hesap Adı :
SAMİR SEYAHAT ACENTASI TURİZMCİLİK ve İNŞAAT LTD. ŞTİ.
Şube Adı :
ÇORLU MEYDAN ŞUBESİ ( 1298 )
Hesap No :
54115468
IBAN :
TR84 0006 7010 0000 0054 1154 68
 • Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 50’dir. Turun hareket tarihinden 15 gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekir.
 • Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, acentemiz sorumlu değildir.
 • Tur kalkmadan 2 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri büromuzdan teyit ediniz.
 • Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir.
 • İptaller son 15 güne kadar yapılmaktadır.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Konaklamalı turlarda oturma düzeninde her gün sıra atlayarak rotasyon uygulanır. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden By Samir Travel sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda By Samir Travel'ın sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
 • Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır.
 • Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberiniz tarafından yapacaktır.
 • Öğle yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
 • Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
 • Kullanılmayan ulaşım ,konaklama ,çevre gezileri vb .haklar geri iade edilmez.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar

Müşteri Hizmetleri

7 Gün / 08:30 - 21:00

0 282 654 19 95

Destek ve Rezevasyon Hattı

0 541 324 54 00

Whatsapp Hattımız